BMW K100 Hellboy

Klient napisał do nas, że ma do przerobienia dwa motocykle BMW K100. Chciał żeby były to cafe racery w nowoczesnym wydaniu.

Pierwszym rzutem po rozebraniu motocykla z plastikowych owiewek i zbędnych gratów zaczęliśmy rozrysowywać w PhotoShopie nowy kształt subramy. Głównym zaleceniem do tego projektu było hasło “black on black” - czarna rama, czarny silnik, czarne koła. Projektując skupiliśmy się na prostych, geometrycznych podziałach, takich jak: przedłużona linia baku, do tego karbonowe boczki, podzielone na dwie niezależne trójkątne części, przykrywające elektrykę i resztę podzespołów.

Nieestetyczne wloty powietrza i boki chłodnicy również zdecydowaliśmy się ukryć pod zgrabnymi owiewkami z włókna węglowego.

Kształt siedzenia nawiązuje do klasycznego zadupka z geometrycznym, ostro linijnym przeszyciem, które pozwala na przewiezienie pasażera. Niska, wąska kierownica typu clip on wymusza pochyloną, sportową pozycję kierowcy. Licznik Koso osadzony został blisko górnej półki, przykryty karbonową lotką, która opada w dół aż do lampy. Na półce znajduje się również przeniesiona oryginalna stacyjka.

Na ogonie zamontowaliśmy zespoloną, nowoczesną listwę LED. Z przodu dymione, geometryczne mini kierunkowskazy. Cały motocykl jest czarny, a akcentami na nim są srebrne śruby i szczotkowane logo Unikata na baku.

ProducentBMW
Pojemność1000