Kawasaki W650 Jo-One

Cała historia zaczęła się z miłości, ale nie tylko do motocykli…otóż pewien mężczyzna postanowił zrobić swojej drugiej połówce prezent na urodziny. Traf tak chciał, że do tego odpowiedzialnego zadania wybrał nasz warsztat. W tym przypadku nie tylko podjęliśmy się przebudowy motocykla, ale również dołożyliśmy wszelkich starań, aby wybrać zdrową bazę, która nie zawiedzie przyszłej właścicielki - wybór padł na klasyczny model Kawasaki W650.

Przeważnie, podczas projektowania i realizacji projektu współpracujemy bezpośrednio z kierowcą motocykla. Tutaj sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Dostaliśmy całą masę informacji, co przyszła posiadaczka Kawasaki lubi robić na co dzień, gdzie pracuje, czego słucha, jakie marki ubraniowe lubi i jakimi otacza się przedmiotami. Szczerze przyznamy, że było to nie lada wyznanie zarówno dla nas jak i dla Marcina, który chciał spełnić marzenie swojej ukochanej.

W konsekwencji zbudowaliśmy cafe racera o klasycznej linii. Pomimo tego, że projektowany dla kobiety, to nie chcieliśmy żeby wyglądał cukierkowo. Zaczęliśmy od przebudowy ramy, naszym celem było stworzenie motocykla na tzw. „półtora osoby” - czyli cafe racer’a, który na pierwszy rzut oka wygląda jak „jedynka”. Jednak nie chcieliśmy pozbawiać tej wyjątkowej pary możliwości wspólnych wypadów.       

Następnie zabraliśmy się za przeróbkę baku, kanapy i górnej półki zawieszenia. Ponieważ miał to być projekt tak wyjątkowy jak jego właścicielka, dlatego sięgnęliśmy po części i akcesoria najwyższej jakości - przednia lampa, licznik, przełączniki, lusterko, a także kierunkowskazy i opony - pochodzą od czołowych producentów i rzemieślników w branży motocyklowej i customowej. Całość okrasiliśmy dyskretnie umiejscowionymi kamieniami Swarovskiego i ręcznie robionymi owijakami manetek. Wisienką na torcie jest brzmienie tego niepowtarzalnego i UNIKAT-owego motocykla…które już niebawem będą mieli możliwość usłyszeć mieszkańcy Warszawy.

ProducentKawasaki
ModelW 650
Pojemność650
Rocznik1980 - 2000