Triumph New Thruxton 1/1

Przypadek tej przebudowy na pierwszy rzut oka jest dosyć dziwny, ponieważ zgłosił się do nas posiadacz seryjnie produkowanego cafe racera, który zapragnął poczuć zew natury i postanowił zjechać z asfaltowej szosy na bezdroża…i tak zaczął się projekt budowy scramblera na bazie Triumpha Thruxtona.

Właściciel tego motocykla, to nie w ciemię bity młody człowiek, który doskonale orientuje się w motocyklach i aktualnych trendach customowych. Kiedy tylko nawiązaliśmy kontakt, Wiktor od samego początku wiedział czego oczekuje. W zasadzie, tylko przelaliśmy jego wyobrażenie na papier i uzupełniliśmy o szczegóły, które są tak ważne dla naszej UNIKAT-owej ekipy.

Na początek rozebraliśmy motocykl i pozbyliśmy się wszystkich zbędnych rzeczy. Zakasaliśmy rękawy i dobraliśmy się do ramy, która zyskała agresywne zakończenie. Do tego przemalowaliśmy wszystkie pokrywy silnika używając czarnej, strukturalnej farby odpornej na wysokie temperatury. Ponieważ motocykl posiadał parę elementów chromowanych, postanowiliśmy razem z Wiktorem rozpleść koła - tak żeby piasty i obręcze były czarne, a szprychy pozostały dalej stalowe.

Przy tej przebudowie byliśmy pewni, że motocykl musi wyglądać masywnie i zadziornie, dlatego odzialiśmy go w gumy z firmy Heidenau i przepiękną kierownicę od Biltwell'a. Całość dopełnia potężny obrotomierz Motogadget Chronoclassic, siedzenie tapicerowane naturalną skórą w kolorze gorzkiej czekolady oraz turkusowy bak z logotypem stworzonym przez właściciela.

Musimy to powiedzieć, taki skurczybyk musiał brzmieć niepowtarzalnie…dlatego postaraliśmy się o to wyjątkowo. Dzięki zastosowanym przez nas wydechom, Nowy Thruxton zyskał niesamowicie basowy i mięsisty dźwięk, który każdemu kojarzy się z jednym - warczeniem lwa. Jesteśmy pewni, że nie pomylicie tego egzemplarza z żadnym innym :)        

ProducentTriumph
ModelThruxton
Rocznik2011