O nas

UNIKAT Motorworks to wrocławski warsztat i studio custom, który powstał w wyniku połączenia pasji do jednośladów i doświadczeń na polu sztuk wizualnych. Specjalizujemy się w personalizacji motocykli w stylu cafe racer, bobber, scrambler oraz restomod. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, także w innych stylach.

O założycielu

Założycielem jest Grzegorz Korczak, który z wykształcenia jest operatorem filmowy (po Łódzkiej filmówce, nagradzany i pracujący na całym świecie), reżyser efektów specjalnych (m.in. nominacja do Oscara „Królika po Berlińsku”). Jako artysta wizualny, swe prace wystawiał w najważniejszych muzeach w Polsce.
Teraz wykorzystuje swoje zdolności, aby dopieszczać perełki motoryzacji, najpierw projektując je w świecie wirtualnym, a potem w realu. Nic więc dziwnego, że rozpoznawczą cechą UNIKAT-owych maszyn jest niepowtarzalny, doprowadzony do perfekcji wygląd. Detale sprawiają, że motocykle wyjeżdżające z garażu Grzegorza stanowią tak spójną i oryginalną całość.
Firma UNIKAT Motorworks sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 2013r. i ma w swoim dorobku ponad 200 realizacji na światowym poziomie. Kilka z nich zostało docenionych przez prestiżowe instytucje m.in. CafeRacerTV (II Best Build 2016) czy RideToBe (II Bike Of the Year) Return Of The Caferacers (Top 10 of 2019) i wiele z nich trafiło do kolekcjonerów z całej Europy.

UNIKAT powstał w wyniku połączenia pasji do jednośladów i doświadczeń na polu sztuk wizualnych.

Firmy, z którymi współpracujemy

Od ponad 5 lat współpracujemy blisko z Triumph Polska, tworząc wspólnie niepowtarzalne, limitowane edycje motocykli.Mamy również bardzo dobre relacje z dilerami takich marek jak: Indian, Moto Guzzi, Harley-Davidson czy Ducati.
W roku 2022 nawiązaliśmy współpracę z BMW Motorrad Polska, co zaowocowało wspólnymi projektami na bazie BMW R18. M.in. na potrzeby współpracy powstał BOBBER KIT, w którego skład wchodzą ręcznie wykonane tłumiki, siodło, zintegrowane oświetlenie, boczne mocowanie tablicy rejestracyjnej oraz zmodyfikowane błotniki. Motocykl zmodyfikowany przez nas zdobył II miejsce w konkursie dla dealerów „BMW R18 Custom Contest 2022”.

Zaobserwuj nas

Serwis Motocykli / BMW / Harley-Davidson / Triumph / Honda / Yamaha / Suzuki / Indian / Bitubo / Ohlins / UNIT garage

© 2022 Unikat Motorworks. Wszystkie prawa zastrzeżone.